نگاهی کوتاه به 10 طرح مینیمال

مقالات و معماری جهان طراحی نما

نگاهی کوتاه به 10 طرح مینیمال

اگر شما به دنبال الهام گرفتن از معماری مینیمالیسم هستید و به آن علاقه دارید، این پست برای شما نگاهی متفاوت به این سبک از معماری و اتفاقات متفاوت در آن میاندازد تا با نگاهی دوباره، ایده های بیشتری برای طراحی بگیرید. ما در این بخش تلاش نمودیم تا با مروری کوتاه به زیبا ترین پروژه های ارائه شده در این سبک، به دکور ساده و عملکرد آنها نگاهی بیندازیم.

معماری مینیمالیسم به عنوان یک سبک جدید در معماری، در تلاش است تا با استفاده از کاهش اشیاء و متریال ها، فقط نیاز های اساسی را در خود جای بدهد و به نوعی سبکی ساده شده از معماری مدرن باشد. در طراحی معماری مینیمالیسم، نه تنها نمای ساختمان بلکه طراحی داخلی آن نیز بسیار ساده و کمبود زیورآلات را میتوان به راحتی دریافت. اکثر خانه های مینیمالیستی که در این پست ارائه شده اند، برای قرار گرفتن در طبیعت طراحی و اجرا شده اند تا با استفاده از پنجره های عظیم، دید و بازتابی زیبا از محیط اطراف داشته باشند و نمایشی بدون مانع را ارائه دهند.

در طراحی داخلی و نحوه چیدمان این پروژه ها، به راحتی میتوان خود را در آن محیط جای داد تا به دیدگاهی که طراحان به صورت کلی برای بیان طرح خود داشتند آشنا شد. در بعضی نمونه ها این حس به راحتی نمایان است و باعث بروز احساسات بیشتر می شود ولی در بعضی نمونه ها این احساس با برخی از جزئیات انتخاب شده کاهش می یابد. در این سبک از طراحی، اشیاء کوچک تزئینی و رنگارنگ و یا حضور چوب را میتوان تنها راهی دانست که می تواند شادابی را به یک خانه مدرن مینیمالیسم اضافه کند و در باقی موارد خود معمار تلاش میکند تا از محیط خارج و طبیعت، برای رنگ پردازی و یا جذاب کردن طرح استفاده کند.

 

1. Glass Residence With an Intriguing Architecture : Lake Lugano House

 

2. MIMA Light MIMA Architects

 

3. Unusually Minimalist Four Cornered Villa For An Ascetic Lifestyle

 

4. Architects Alberto Campo Baeza, Spain

 

5. Architects Fran Silvestre Arquitectos

 

6. Monochromatic Home in Girona, Spain

 

7. Modern Dutch Cabin Camouflaged by an Artificial Hill

 

8. Casa Solar Da Serra by Design Arquitetura, Brazil

 

9. Koji Tsutsui Architect & Associates

 

10. Modern Hillside Residence Paying Tribute to Light and Space: Graticule House

پروژه‌های مرتبط

برچسب‌ها:

, , , , , , , , ,